CDV30FJ111FO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ111FO3F
Mica and PTFE Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
110pF
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
CDV30FJ111FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL