CDV30FJ111FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ111FO3
Mica and PTFE Capacitors
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
Capacitance :
110pF
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Mica
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
2kV
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
9 Weeks
Datasheets
CDV30FJ111FO3
Cornell Dubilier Electronics CDV30FJ111FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL