CDV30FJ102FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ102FO3
Mica
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Capacitance :
1000pF
Published :
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Through Hole
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Width :
7.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
2kV
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Pitch :
11.1mm
Packing Method :
TR
ROHS3 Compliant
Length :
19.8mm
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Size Code :
Pbfree Code :
No
Datasheets
CDV30FJ102FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL