CDV30FJ101FO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ101FO3F
Mica
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
CDV30
Terminal Pitch :
11.1mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±1%
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
No
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Published :
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Package / Case :
Radial
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size Code :
Length :
19.6mm