CDV30FH910FO3
Mfr.Part #
CDV30FH910FO3
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
CDV30
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
91pF
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
No
Voltage - Rated :
1.5kV
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%
Published :
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CDV30FH910FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL