CDV30FH751FO3
Mfr.Part #
CDV30FH751FO3
Mica and PTFE Capacitors
Surface Mount :
No
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
No
Size Code :
Height :
21.6mm
Capacitance :
750pF
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Mounting Type :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
1.5kV
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CDV30
Length :
19.6mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
Tolerance :
±1%
Width :
6.4mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Radial
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CDV30FH751FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL