CDV30FH681FO3
Mfr.Part #
CDV30FH681FO3
Mica and PTFE Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Mica
Height Seated (Max) :
0.850 21.60mm
Width :
6.4mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Voltage - Rated :
1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Published :
HTS Code :
Length :
19.6mm
Capacitance :
680pF
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Radial
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Datasheets
CDV30FH681FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL