CDV30FH562JO3F
Mfr.Part #
CDV30FH562JO3F
Description
CAP MICA 5600PF 5% 1500V RADIAL
Voltage - Rated :
1.5kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.438 11.10mm
Height Seated (Max) :
0.909 23.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Width :
10.2mm
Length :
20.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Size / Dimension :
0.820Lx0.400W 20.80mmx10.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
Size Code :
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
5600pF
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CDV30FH562JO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL