CDV30FH562JO3
Mfr.Part #
CDV30FH562JO3
Description
CAP MICA 5600PF 5% 1500V RADIAL
No
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Capacitance :
5600pF
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
10.2mm
Size / Dimension :
0.819Lx0.402W 20.80mmx10.20mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Terminal Pitch :
11.1mm
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
1.5kV
Height Seated (Max) :
0.909 23.10mm
Length :
20.8mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CDV30FH562JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL