CDV30FH512JO3
Mfr.Part #
CDV30FH512JO3
Terminal Pitch :
11.1mm
Height :
21.6mm
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
5100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
6.4mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Length :
19.6mm
Published :
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Datasheets
CDV30FH512JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL