CDV30FH511JO3F
Mfr.Part #
CDV30FH511JO3F
Tolerance :
±5%
Height :
21.6mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Bulk
HTS Code :
Length :
19.6mm
Width :
6.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
510pF
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30FH511JO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL