CDV30FH511FO3
Mfr.Part #
CDV30FH511FO3
Voltage - Rated :
1.5kV
Capacitance :
510pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
11.1mm
Height :
21.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
6.4mm
Length :
19.6mm
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
No
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR
Datasheets
CDV30FH511FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL