CDV30FH502JO3F
Mfr.Part #
CDV30FH502JO3F
Published :
Surface Mount :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
Wire
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Height :
21.6mm
Capacitance :
5000pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radial
ECCN Code :
EAR99
Length :
19.6mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
6.4mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±5%