CDV30FH432JO3
Mfr.Part #
CDV30FH432JO3
Mica and PTFE Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Height :
21.6mm
Size Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Width :
6.4mm
Capacitance :
4300pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
Bulk
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
19.6mm
Datasheets
CDV30FH432JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL