CDV30FH431FO3F
Mfr.Part #
CDV30FH431FO3F
Mica
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
19.6mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
11.1mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
1.5kV
Width :
6.4mm
Capacitance :
430pF
Size Code :
Height :
21.6mm
Datasheets
CDV30FH431FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL