CDV30FH431FO3
Mfr.Part #
CDV30FH431FO3
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
CDV30
Height :
21.6mm
Capacitance :
430pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Width :
6.4mm
Length :
19.6mm
Datasheets
CDV30FH431FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL