CDV30FH392JO3F
Mfr.Part #
CDV30FH392JO3F
Description
CAP MICA 3900PF 5% 1500V RADIAL
Voltage - Rated :
1.5kV
Width :
9.1mm
CDV30
Size / Dimension :
0.800Lx0.360W 20.30mmx9.10mm
Dielectric Material :
Mica
Lead Spacing :
0.438 11.10mm
Tolerance :
±5%
TR
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Bulk
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
Capacitance :
3900pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
20.3mm