CDV30FH392JO3
Mfr.Part #
CDV30FH392JO3
Description
CAP MICA 3900PF 5% 1500V RADIAL
Voltage - Rated :
1.5kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.799Lx0.358W 20.30mmx9.10mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
TR
HTS Code :
Published :
Width :
9.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
3900pF
Radial
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Length :
20.3mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30FH392JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL