CDV30FH391FO3F
Mfr.Part #
CDV30FH391FO3F
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Width :
6.4mm
Pbfree Code :
yes
Size Code :
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
19.6mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.850 21.60mm
Surface Mount :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Voltage - Rated :
1.5kV
Datasheets
CDV30FH391FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL