CDV30FH391FO3
Mfr.Part #
CDV30FH391FO3
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Pbfree Code :
No
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
1.5kV
Width :
6.4mm
TR
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
19.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
CDV30
Height Seated (Max) :
0.850 21.60mm
Datasheets
CDV30FH391FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL