CDV30FH362JO3
Mfr.Part #
CDV30FH362JO3
Width :
6.4mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Length :
19.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Capacitance :
3600pF
Height :
21.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30FH362JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL