CDV30FH362GO3
Mfr.Part #
CDV30FH362GO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
6.4mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Surface Mount :
No
Height :
21.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Terminal Pitch :
11.1mm
Wire
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
19.6mm
Capacitance :
3600pF
Datasheets
CDV30FH362GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL