CDV30FH332JO3F
Mfr.Part #
CDV30FH332JO3F
Description
CAP MICA 3300PF 5% 1500V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
Size / Dimension :
0.800Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Width :
6.4mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
HTS Code :
Voltage - Rated :
1.5kV
Lead Spacing :
0.438 11.10mm
Length :
20.8mm
Capacitance :
3300pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CDV30FH332JO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL