CDV30FH332JO3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FH332JO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 3300PF 5% 1500V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Dielectric Material :
Mica
Capacitance :
3300pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±5%
Length :
20.8mm
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Size Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Series :
CDV30
Voltage - Rated DC :
1.5kV
Surface Mount :
No
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Width :
6.4mm
Datasheets
CDV30FH332JO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL