CDV30FH332GO3
Mfr.Part #
CDV30FH332GO3
Width :
6.4mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Mica
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
1.5kV
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Surface Mount :
No
Packaging :
Bulk
Packing Method :
TR
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Length :
20.8mm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
3300pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CDV30FH332GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL