CDV30FH302GO3
Mfr.Part #
CDV30FH302GO3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
3000pF
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±2%
Terminal Pitch :
11.1mm
Height :
21.6mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
6.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Pbfree Code :
yes
Length :
19.6mm
Datasheets
CDV30FH302GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL