CDV30FH272GO3F
Mfr.Part #
CDV30FH272GO3F
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CDV30
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Width :
8.4mm
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.791Lx0.331W 20.10mmx8.40mm
Mounting Type :
Through Hole
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Tolerance :
±2%
Pbfree Code :
yes
Published :
Voltage - Rated :
1.5kV
Length :
20.1mm
Datasheets
CDV30FH272GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL