CDV30FH252GO3
Mfr.Part #
CDV30FH252GO3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Capacitance :
2500pF
Voltage - Rated :
1.5kV
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Surface Mount :
No
Unknown
Packing Method :
TR
HTS Code :
CDV30
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FH252GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL