CDV30FH252FO3
Mfr.Part #
CDV30FH252FO3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Packing Method :
TR
9 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
No
Capacitance :
2500pF
Pbfree Code :
No
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Datasheets
CDV30FH252FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL