CDV30FH242GO3
Mfr.Part #
CDV30FH242GO3
Voltage - Rated :
1.5kV
HTS Code :
Tolerance :
±2%
Capacitance :
2400pF
Length :
19.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
11.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Height :
21.6mm
Width :
6.4mm
Surface Mount :
No
Size Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Datasheets
CDV30FH242GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL