CDV30FH222GO3
Mfr.Part #
CDV30FH222GO3
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Published :
Surface Mount :
No
Voltage - Rated :
1.5kV
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Series :
CDV30
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Radial
Reach Compliance Code :
Unknown
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
2200pF