CDV30FH222FO3
Mfr.Part #
CDV30FH222FO3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
2200pF
Bulk
Number of Terminations :
Mica
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Width :
7.9mm
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
No
Terminal Pitch :
11.1mm
Published :
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
20.1mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Size / Dimension :
0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
Voltage - Rated :
1.5kV
HTS Code :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Datasheets
CDV30FH222FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL