CDV30FH221FO3F
Mfr.Part #
CDV30FH221FO3F
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
Radial
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Pitch :
11.1mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Height Seated (Max) :
0.850 21.60mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Size Code :
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
220pF
Number of Terminations :
2
Length :
19.6mm
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
TR
Width :
6.4mm
Datasheets
CDV30FH221FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL