CDV30FH221FO3
Mfr.Part #
CDV30FH221FO3
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.850 21.60mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1.5kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Dielectric Material :
Mica
Width :
6.4mm
Size Code :
HTS Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
Mounting Type :
Through Hole
Length :
19.6mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Radial
Surface Mount :
No
Datasheets
CDV30FH221FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL