CDV30FH202GO3F
Mfr.Part #
CDV30FH202GO3F
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Tolerance :
±2%
Size Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2000pF
ROHS3 Compliant
Height :
21.6mm
Width :
6.4mm
Length :
19.6mm