CDV30FH202GO3
Mfr.Part #
CDV30FH202GO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±2%
Dielectric Material :
Mica
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
1.5kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Capacitance :
2000pF
Width :
6.4mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height :
21.6mm
Length :
19.6mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Surface Mount :
No
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Series :
CDV30
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Packing Method :
TR
Datasheets
CDV30FH202GO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL