CDV30FH202FO3
Mfr.Part #
CDV30FH202FO3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Published :
HTS Code :
Width :
6.4mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
21.6mm
Length :
19.6mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Capacitance :
2000pF
Datasheets
CDV30FH202FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL