CDV30FH182GO3F
Mfr.Part #
CDV30FH182GO3F
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Width :
7.4mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Length :
19.8mm
Tolerance :
±2%
Terminal Pitch :
11.1mm
Capacitance :
1800pF
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Size / Dimension :
0.780Lx0.291W 19.80mmx7.40mm
Datasheets
CDV30FH182GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL