CDV30FH182FO3
Mfr.Part #
CDV30FH182FO3
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.780Lx0.291W 19.80mmx7.40mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
19.8mm
Capacitance :
1800pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Pitch :
11.1mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Width :
7.4mm
Surface Mount :
No
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Voltage - Rated :
1.5kV
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Datasheets
CDV30FH182FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL