CDV30FH181FO3F
Mfr.Part #
CDV30FH181FO3F
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
1.5kV
Size Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Width :
6.4mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.850 21.60mm
Series :
CDV30
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
TR
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
19.6mm
Datasheets
CDV30FH181FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL