CDV30FH162GO3
Mfr.Part #
CDV30FH162GO3
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
No
Size Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Terminal Shape :
Wire
Height :
21.6mm
Capacitance :
1600pF
Published :
HTS Code :
Length :
19.6mm
Packing Method :
TR
Width :
6.4mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30FH162GO3
Cornell Dubilier Electronics CDV30FH162GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL