CDV30FH152GO3F
Mfr.Part #
CDV30FH152GO3F
Mica and PTFE Capacitors
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Length :
19.8mm
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
1.5kV
CDV30
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Width :
7.1mm