CDV30FH152FO3
Mfr.Part #
CDV30FH152FO3
Unknown
Surface Mount :
No
Packing Method :
TR
Size Code :
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
7.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Published :
Terminal Shape :
Wire
Length :
19.8mm
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Capacitance :
1500pF
HTS Code :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
CDV30
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
Pbfree Code :
No
Terminal Pitch :
11.1mm
Voltage - Rated :
1.5kV
Datasheets
CDV30FH152FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL