CDV30FH132GO3F
Mfr.Part #
CDV30FH132GO3F
Capacitance :
1300pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Width :
6.4mm
Tolerance :
±2%
Length :
19.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
21.6mm
CDV30
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
1.5kV
Size Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CDV30FH132GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL