CDV30FH132FO3
Mfr.Part #
CDV30FH132FO3
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
9 Weeks
HTS Code :
Tolerance :
±1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Length :
19.6mm
Width :
6.4mm
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
11.1mm
Surface Mount :
No
Voltage - Rated :
1.5kV
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height :
21.6mm
Capacitance :
1300pF
Size Code :
Datasheets
CDV30FH132FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL