CDV30FH122GO3F
Mfr.Part #
CDV30FH122GO3F
Radial
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1.5kV
Surface Mount :
No
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Tolerance :
±2%
Width :
6.6mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.772Lx0.260W 19.60mmx6.60mm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
Pbfree Code :
yes
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
1200pF
Length :
19.6mm
Datasheets
CDV30FH122GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL