CDV30FH112FO3
Mfr.Part #
CDV30FH112FO3
2
ECCN Code :
EAR99
Length :
19.6mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
1100pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Voltage - Rated :
1.5kV
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Mica
Height :
21.6mm
Width :
6.4mm
Datasheets
CDV30FH112FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL