CDV30FH102FO3
Mfr.Part #
CDV30FH102FO3
Voltage - Rated :
1.5kV
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.772Lx0.260W 19.60mmx6.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
19.6mm
Tolerance :
±1%
Width :
6.6mm
Capacitance :
1000pF
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Wire
HTS Code :
Datasheets
CDV30FH102FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL