CDV30FF910FO3
Mfr.Part #
CDV30FF910FO3
Factory Lead Time :
9 Weeks
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
11.1mm
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Mica
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
91pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Voltage - Rated :
1kV
Radial
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Datasheets
CDV30FF910FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL