CDV30FF752JO3
Mfr.Part #
CDV30FF752JO3
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Packing Method :
TR
Series :
CDV30
Width :
9.1mm
GENERAL PURPOSE
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
7500pF
ECCN Code :
EAR99
Length :
20.3mm
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1kV
Terminal Shape :
Wire
Published :
Height :
22.6mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Datasheets
CDV30FF752JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL